Na Minimaratónu v Košicích

Žáci naší školy spolu se zástupci dalších tří Ostravských škol se vydali na minimaratón, který se běžel v rámci 90. ročníku Mezinárodního Maratónu Míru 2013 v Košicích (http://www.kosicemarathon.com/sk/).Vyrazili jsme brzy ráno v pátek 4. října. Cestou jsme si prohlédli hrad Strečno, město Levoču a Spišský hrad, který se nám moc líbil. Když jsme dorazili do Košic, slovenští přátelé měli pro nás připravený náročný superprogram. Po ubytování a výborné večeři jsme obdivovali historické centrum Košic, krásně nasvícené historické budovy. Velmi se nám líbily zpívající fontánky před divadlem.
Druhý den jsme hned ráno vyrazili na autogramiádu běžců, kteří se nám podepsali na naše závodnická trička. Pak jsme šli bruslit do nádherného zimního stadionu CROW ARENA. Po bruslení jsme zhlédli v moderní hale utkání místních hokejistů. K večeru jsme byli pozváni na setkání se zastupiteli města a panem poslancem, kde jsme se seznámili s historií Košic. Na památku jsme od nich dostali pěkné dárky. Večer jsme se zúčastnili na zapálení maratonského ohně.
V neděli nás čekal závod na 4,2km. Svítilo slunce, organizace závodu byla výborná a my měli dobrou náladu. Nejprve byly odstartovány vedlejší závody (vozíčkáři, bruslaři), pak následoval start hlavního závodu a po něm start našeho Minimaratónu. Všichni ze sebe na trati vydali maximum. Každý závodník dostal účastnickou medaili a tričko s logem Košického MMM. Po zdolání Minimaratónu jsme sledovali a hlasitě povzbuzovali závodníky hlavního běhu.
Na zpáteční cestě jsme se zastavili ve Vysokých Tatrách na Štrbském plese a na ovčí farmě, kde jsme utratili poslední zbytky peněz za vynikající slovenské sýry.
Domů jsme dorazili v neděli večer hodně unaveni, ale moc spokojeni. Byl to SUPER výlet a doufáme, že příští rok pojedeme znovu.
[nggallery id=52]

No Comments Yet.

Komentujte