NAŠI  VÝTVARNÍCI

Na naší škole to žije výtvarkou! Žáci 5. - 9. ročníku se mohli v letošním škvytvarniceolním roce zapojit pod vedením p. uč. Kaplarczykové do několika výtvarných soutěží, jako např. Tajemný svět barev - Přísloví, Vánoční řetěz pro Afriku, Děti, pozor červená - Co vidí semafor, Naše domácí zvířata. A byli jsme úspěšní! Za své originální kresby byly ohodnoceny žákyně 6.B Eliška Szudárová a Lucie Szeligová v soutěži Přísloví a Gabriela Pavlánová v soutěži Co vidí semafor.
Další výtvarnou akcí byl začátkem června výtvarný workshop v centru Ostravy. Nadaní mladí ostravští výtvarníci tak mohli pod vedením ostravských umělců zachytit kresbou historické památky Ostravy. Takovou příležitost dostaly čtyři žákyně z 8.A Zuzana Vlčková, Leona Dospíšilová, Tereza Tomisová a Kristýna Klinovská. Kresby všech zúčastněných budou na podzim vystaveny v areálu Ostravskoslezského hradu.

Do výtvarné soutěže Naše domácí zvířata pořádanou SVČ Korunka se zapojili žáci 5.-9. ročníku pod vedením p. uč. Kaplarczykové. V konkurenci 241 výtvarných prací ostravských škol jsme získali dvě  3. místa. Ve IV. kategorii díky kresbě žáků 6. vitezstviA  Adama Cinera a Jakuba Klinovského a v V. kategorii kresbou žákyní 8. A Zuzany Vlčkové a Lenky Jonekové. Našim úspěšným výtvarníkům blahopřejeme. Všechny práce budou vystaveny v prostorách Střediska přírodovědců v Ostravě Porubě do konce června.

A že děti naší školy rády kreslí, to dokazují snímky z hodiny výtvarné výchovy, kdy žáci 6. B vytvořili skupinové kresby křídou na dvorku naší školy.