Obyčejná zaklínadla nepomůžou

Přestože Filipojakubská noc teprve nastane, ve vzduchu bylo cítit tajemství. V povětří létala košťata s nejrozmanitějšími stařenami, zacuchané vlasy jim vlály a třídou se nesla čarodějnická zaříkávadla. Uprostřed magického prostoru plápolal oheň čajové svíčky. Čarování začalo. Dotekem levandule, majoránky, tymiánu a rozmarýnu se získala síla. Kouzelná mast proměnila obyčejná košťátka v létající, lektvar dodal nadpřirozené schopnosti, tác plný hadů respekt, čokoládové kameny energii, pavoučí zadečky plné bříško, vůně a barvy zase příjemný pocit. Učedníci hledali synonyma, názvy pohádek, ve kterých čarodějnice vystupují, říkali svá přání, pomocí obrázků popisovali, spřádali matematické pavoučí sítě, malovali, tvořili. Smyslovým vnímáním rozeznávali různá koření. Mezi nejoblíbenější aktivity patřila hra Na čarodějnici, Čáry máry a Chaloupka na kuří noze. Svou zvídavostí a aktivitou si drobotina vyčarovala prima den. Vše, čemu se v čarodějnické škole naučila, jistě v budoucnu zúročí.
[nggallery id=264]

No Comments Yet.

Komentujte