Osmáci ve Fajne dilně

V úterý 24. září 2019 vyrazili osmáci z naší školy do Dolní oblasti Vítkovice, aby se zúčastnili zajímavého dopoledne v prostorách se zajímavým názvem: FAJNA DILNA.
Celkem si všichni žáci mohli vyzkoušet tyto 4 aktivity: svařování , práce s keramickou hlínou , řezání a úpravu dřeva a tisk na 3D tiskárně. 
Ve svařování si zkusili udělat rovnou čáru a pak přivařit desku k soše.
V keramické dílně si žáci udělali misku podle vlastní velikosti a tu pak upravili. Po následném vypálení si ji všichni zájemci budou moci vyzvednout již vypálenou v místní keramické peci. Při upravování dřeva si všichni vyrobili stojan na mobil a pak ve stroji s laserem vybrali obrázek na internetu a ten jim tam pak byl vypálen. U 3D tiskárny si zase žáci mohli vybrat obrázek a pak sledovat úpravy v programu a následně tisk 3D výrobku.
Společně se žáci i jejich pedagogický doprovod shodli na tom, že bylo fajn si vyzkoušet různá řemesla a navíc odnést si vlastní výrobek. A už teď se těší na další návštěvu a aktivity ve Fajne dilně!

[nggallery id=296]

No Comments Yet.

Komentujte