PÁLENÍ ČARODĚJNIC NA TRÚBĚ

Jak všichni jistě dobře víte, koncem měsíce dubna se konají čarodějnické slety. My jsme se na jeden takový vypravili v sobotu 26. 4. 2014 do Štramberku. Obnovili jsme tradici z minulých let a vyjeli do přírody s družinou, s paní vychovatelkou Zapletalovou. Je pravda, že jsme si nemohli pospat, ale ranní čarodějnice dále doletí! Ze sobotního polospánku nás probrala první překážka – výluka tramvají. Náladu nám spravil vlak jménem Elefant. Pěkně jsme si hověli ve vypolstrovaných sedačkách a na svět shlíželi z prvního vlakového patra. Jaké bylo naše rozčarování ve Studénce, když jsme uviděli vláček jako vystřižený z muzea.
Z vlakového nádraží jsme šplhali do kopce k Trúbě. Sluníčko pomalu vystrkovalo své paprsky a nám se na tvářích objevil úsměv. Právě ten nám zaručil dárek od jednoho hodného pána. Dostali jsme 30 náhradních uší. Na každého z nás připadl jeden pár + nějaké to ouško jako bonus. Takto posilněné nás čekal výstup 166 schodů. Zvládnutí byla hračka. Chvilku jsme si odpočinuli, snědli svačinu, rozhlédli se kolem a hurá za novým dobrodružstvím. Tím bylo dalších 100 a více točitých schodů (kdo by je ještě počítal, že)? Odměnou byl krásný výhled na okolní města i kopce. Cestu k vrcholu hlídala strašidla. V obchodě se suvenýry si každý z nás koupil něco na památku.
Na nádvoří byla poštolka a káně lesní. Majitelka nám vykládala různé zajímavosti z jejich života a my se zatím fotili s dravcem. Proletěli jsme se na košťatech, dostali řidičský průkaz a plánek s úkoly. Odměnou byl pečený had a diplom. Cestou z hradu na nás číhal vlk a kousek za ním stála Karkulka. Objevili jsme stezkou k rozhledně strašidelný les. Další stanoviště obývali vodníci a na třetím byla princezna s drakem. V lomu s názvem Kotouč se nám líbily kamenné obrazy.
Pak nás už čekala jen cesta zpět domů. Unavení, ale dobře naladění jsme se těšili na odpočinek, ale taky na další výlet!!!

[nggallery id=82]

No Comments Yet.

Komentujte