PÁLENÍ ČARODĚJNIC NA TRÚBĚ

Jak všichni jistě dobře víte, koncem měsíce dubna se konají čarodějnické slety. My jsme se na jeden takový vypravili v sobotu 26. 4. 2014 do Štramberku. Obnovili jsme tradici z minulých let a vyjeli do přírody s družinou, s paní vychovatelkou Zapletalovou. Je pravda, že jsme si nemohli pospat, ale ranní čarodějnice dále doletí! Ze sobotního polospánku nás probrala první překážka – výluka tramvají. Náladu nám spravil vlak jménem Elefant. Pěkně jsme si hověli ve vypolstrovaných sedačkách a na svět shlíželi z prvního vlakového patra. Jaké bylo naše rozčarování ve Studénce, když jsme uviděli vláček jako vystřižený z muzea.
Z vlakového nádraží jsme šplhali do kopce k Trúbě. Sluníčko pomalu vystrkovalo své paprsky a nám se na tvářích objevil úsměv. Právě ten nám zaručil dárek od jednoho hodného pána. Dostali jsme 30 náhradních uší. Na každého z nás připadl jeden pár + nějaké to ouško jako bonus. Takto posilněné nás čekal výstup 166 schodů. Zvládnutí byla hračka. Chvilku jsme si odpočinuli, snědli svačinu, rozhlédli se kolem a hurá za novým dobrodružstvím. Tím bylo dalších 100 a více točitých schodů (kdo by je ještě počítal, že)? Odměnou byl krásný výhled na okolní města i kopce. Cestu k vrcholu hlídala strašidla. V obchodě se suvenýry si každý z nás koupil něco na památku.
Na nádvoří byla poštolka a káně lesní. Majitelka nám vykládala různé zajímavosti z jejich života a my se zatím fotili s dravcem. Proletěli jsme se na košťatech, dostali řidičský průkaz a plánek s úkoly. Odměnou byl pečený had a diplom. Cestou z hradu na nás číhal vlk a kousek za ním stála Karkulka. Objevili jsme stezkou k rozhledně strašidelný les. Další stanoviště obývali vodníci a na třetím byla princezna s drakem. V lomu s názvem Kotouč se nám líbily kamenné obrazy.
Pak nás už čekala jen cesta zpět domů. Unavení, ale dobře naladění jsme se těšili na odpočinek, ale taky na další výlet!!!

No Comments Yet.

Komentujte