PÁŤÁCI V KORYČANECH

Ve dnech 14.3. – 27.3. 2022 se žáci 5. ročníku zúčastnili ozdravného pobytu v Hipocentru Koryčany, které se nachází v malebné krajině na úpatí Chřibů. Akce byla realizována díky dotaci Magistrátu města Ostravy.

V Hipocentru Koryčany se specializují na chov koní a děti měly možnost pod vedením zkušených pracovníků Hipocentra absolvovat v rámci pobytu kovbojský relaxační program. Žáci tak měli příležitost dovědět se mnoho zajímavého o životě koní, sledovat jejich krmení a výcvik. Vyzkoušeli si také některé atraktivní kovbojské dovednosti – střelbu z luku, házení sekyrkou, lasování, uzlování, práskání bičem, výrobu kožených náramků. Kromě tohoto programu jsme s dětmi poznávali zajímavosti v okolí statku. Absolvovali jsme pěší výlet na hrad Cimburk, navštívili město Kyjov, využívali jsme k různým aktivitám a hrám blízký zámecký park a naučnou stezku v přilehlém lese.

Během celého ozdravného pobytu nám přálo počasí a užívali jsme si nádherných jarních slunečných dní. Podařilo se nám tak zrealizovat celý připravený program. Mezi nejzdařilejší aktivity patřilo hledání pokladu, táborák s opékáním párků a zpíváním při kytaře, noční hra se stezkou odvahy, country bál se soutěžemi nebo malování na trička. Děti si své zážitky zapisovaly do kovbojského deníku, který jim zůstane jako pěkná vzpomínka na náš společně strávený čas.

[nggallery id=341]

No Comments Yet.

Komentujte