Pěvecká soutěž na Kučerce

Opět po roce se sešli nejlepší zpěváci naší školy, aby změřili síly v pěvecké soutěži.
Nejvíce obsazená byla tradičně 1. kategorie (1. – 3. ročníky), v níž se představilo celkem 18 soutěžících.
Vítězství získala Natálie Skotnicová z 3. B, na druhém místě se umístila Aneta Nováková z 2. A, třetí místo vybojoval Vojta Melichar z 2. B.
Oceněni byli také Michal Magura (1. A) a Vojtěch Kocmánek (1. B).

Druhá kategorie měla méně zástupců, soutěžily v ní 3 dvojice zpěváků. Jako první se umístily Míša Krauszová a Eliza Nikiforová s písní "Srdce nehasnou", na druhém místě skončili Eliška Pindorová a Sebík Hamar, kteří zazpívali píseň "Kozel" i s pohybovým doprovodem. Obě dvojice chodí do 5.B.

Nejméně zástupců měla 3. kategorie, představili se pouze dva účastníci.
Eliška Jansová s písní „Když mě brali za vojáka“ předvedla velmi dobrý výkon a získala 1. místo. Jako druhý zazpíval Pavel Mikulec píseň „Pramínek vlasů“, za svůj výkon byl oceněn alespoň malou sladkou odměnou.

Všem účinkujícím děkujeme, přejeme jim hodně dalších pěveckých úspěchů. Doufáme, že v příštím roce se zapojí i větší počet pěvců z vyššího stupně, stačí k tomu málo – naučit se jednu, nejlépe lidovou píseň – a zazpívat ji posluchačům.
H. Radová, H. Oršulíková

No Comments Yet.

Komentujte