Pohybový festival mateřských škol 2023

Dne 29.3.2023 se uskutečnila ve vítkovické Atletické hale akce „Pohybový festival mateřských škol“. Třída Světlušky utvořil 6 členný tým, tři dívky a tři chlapci. Děti závodily v těchto disciplínách: skok daleký, hod medicinbalem, běh na 50m a závěrečná společná štafeta 6x50m.
Tréninkům jsme věnovali spoustu času - v průběhu dne v mateřské škole, během pobytu venku na školní zahradě, ale největší pomocí při tréninku nám byl nácvik v tělocvičně ZŠ Alberta Kučery. Ta sloužila jako sportovní útočiště i během deštivých či zasněžených dnů.
Zúčastnit se festivalu nebylo nijak jednoduché. Od začátku jsme se potýkali s nemocemi a absencemi dětí. Poslední velkou ránou byla změna celého týmu, kdy před samotným „dnem D“ onemocněla půlka týmu a na řadu přišli náhradníci. Ti se ale svého úkolu zhostili jako praví bojovníci! Neležela na nich jen tíha zodpovědnosti za danou disciplínu, ale také zodpovědnost náhradníka za nemocného kamaráda. Náš tým tvořili: Kristýnka (skok daleký), Natálka (běh 50m), Jolanka (hod medicinbalem), Tobi (skok daleký), Samík (běh 50m) a Sebík (hod medicinbalem). Děti byly neuvěřitelně odhodlané a bojovné!
Obrovskou pomocí byly děti na tribuně, které se přímo neúčastnily disciplín. Během skoku dalekého a hodu medicinbalem byla možnost na 3 pokusy. Když děti po 2 pokusech slábly a pomalu výhru vzdávaly, najednou se ozvalo skandování jejich jmen, spolu s rytmickým tleskáním a pískáním. Naše fandící Světlušky provolávaly jména soutěžících, což je vyburcovalo k neuvěřitelným výkonům! Díky této pomoci si Tobiášek a Kristýnka vybojovali ve svých disciplínách krásné zlaté medaile, kdy byl právě jejich třetí pokus tím rozhodujícím! Jolanka a Sebík si vybojovali tzv. bramborovou medaili.
Poslední disciplínou byl štafetový běh. Děti překvapily svou rychlostí, odhodláním i odvahou. Byly neuvěřitelně soustředěné. Veškerá tato snaha vybojovala našemu týmu první místo v disciplíně a získání 6 zlatých medailí! Všechna stanoviště, umístění i prohry přinášely každému týmu určitý počet bodů. Jejich součtem jsme se pokusili zabojovat o celkový pohár daného dne. Jaké bylo překvapení, když jsme z amplionu uslyšeli, že náš tým získal bodově první místo celého festivalu! Děti se tedy umístily „na bedně“ a přebraly si krásný zlatý pohár a poukázku na 10.000Kč k nákupu sportovního náčiní v Decathlonu.
Druhý ročník je za námi a naše mateřská škola si udržela „tradici“ – umístění na bedně vítězů. V loňském roce jsme získali zlatou a stříbrnou medaili, a opět 6 zlatých medailí ve štafetě. To pomohlo dětem k získání poháru na celkovém třetím místě. Letos jsme zapracovali a získali celkové první místo! Tímto jistě nekončíme a příští rok se naše děti opět vrhnou na intenzivní přípravu a trénink.
Bc. Lenka Ďuríšková

No Comments Yet.

Komentujte