Pohybový festival ve školce

Něco málo k Pohybovému festivalu

Předškoláci naší MŠ dostali jedinečnou šanci přihlásit se na 1. ročník Pohybového festivalu, který je určen pro všechny mateřské školy v obvodu Ostrava-Jih. Děti již od října usilovně trénují a zdokonalují se nejen v pohybových dovednostech. V průběhu března proběhne v MŠ vlastní „první“ kolo festivalu, z něhož vzejde vítězný tým, který postoupí do finálového kola v Atletické hale vedle Ostravar Arény. Finálová akce tak proběhne ve čtvrtek 2.4.2020.

Již nyní známe disciplíny, ve kterých budou týmy bojovat:

- hod medicinbalem (kdo nejdál dohodí)

- skok z místa odrazu (kdo nejdál doskočí)

- běh na 60metrů (kdo nejrychleji uběhne)

- štafeta (každé dítě uběhne 100m a předá kolík)

Třídy našich předškoláků (Berušky, Včeličky) se pomalu rozkoukávají a rozhýbávají, začíná se plánovat, a zároveň se do běžných činností zařazují také dané fyzické přípravy. Velkou výhodou nám je sportovní zázemí, které poskytuje jak mateřská škola, tak naše spádová základní škola, ale také naše okolí.

Během volných i řízených činností mají děti možnost využívat zázemí ZŠ A. Kučery - dopravní a fotbalové hřiště, plavecké lekce v bazénu školy, cvičení v tělocvičně a v neposlední řadě se děti účastní také tréninků basketbalu, jež probíhají pod odborným vedením. Dalším pomocníkem je také speciální multifunkční hřiště před MŠ s 3D airsoft povrchem, kde si děti rozvíjejí rovnováhu, obratnost, rychlost, aj. Co se týče našeho okolí, vhodnou průpravou je také běh v terénu a výběhy do kopce.

Děti však mohou kvalitně trénovat také ve svých třídách, které disponují různým speciálním sportovním zařízením, nově i balančními podložkami. Velice nás potěšil také věcný dar v podobě koženého medicinbalu (1,5kg), vyrobeného z ekologického přírodního materiálu. Tento dar byl vyroben a věnován firmou Gala a.s. Prostějov. Děti tak mohou plnohodnotně trénovat hod spodním obloukem obouruč, jako tomu bude na festivalu.

Nezbývá, než dětem popřát úspěšnou přípravu! Jak se říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

Bc. Lenka Ďuríšková

No Comments Yet.

Komentujte