Požární ochrana očima dětí

Naše mateřská školka se zapojila do výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“, kde se o úspěch ve školním kole ucházely 4 naše třídy (Motýlci, Včeličky, Světlušky, Berušky). Na jednotlivých třídách jsme se ihned po vyhlášení soutěže pustili do činností, abychom dětem přiblížili smysl požární ochrany. Děti se různými způsoby dozvěděly řadu užitečných informací a to nejen jak se správně zachovat při požáru, ale jak předcházet samotnému vzniku požáru a chovat se bezpečně při práci s ohněm. Na malou chvíli jsme se stali malými hasiči a formou her jsme vyzkoušeli náročnou a velmi potřebnou práci hasičů. Do soutěže bylo posláno celkem 6 obrázků z kategorií do pěti let (3 obrázky) a od šesti let (3 obrázky). K našemu milému překvapení se nám dostalo odpovědi, že z naší školky byli vybráni v okresním kolem dva výherci a to Tereza Žídková a Viktorie Medenci. Po potvrzení účasti na slavnostním vyhodnocení jsme se dne 11.6.2019 setkali v centrální stanici Hasičského záchranného sboru v Ostravě – Zábřehu, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích, které bylo spojené s exkurzí hasičské záchranné stanice, což bylo velmi pěkné a zajímavé zakončení tohoto slavnostního dne. Všem zúčastněným moc děkujeme.  
Jana Čelinská

[nggallery id=293]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Komentujte