Předškoláci bodovali na 1. ročníku Pohybového festivalu na Jihu

Po ‚covidové pauze“ se předškoláci naší MŠ konečně dočkali a ve středu 6. 4. 2022 se zúčastnili prvního ročníku Pohybového festivalu. Děti se pilně připravovaly již od září a trénovaly ve čtyřech disciplínách: hod medicinbalem, skok z místa do dálky, běh na 50 m a štafeta 6x50 m.

V březnu proběhlo „školní kolo“ a ti nejlepší se nominovali do velkého finále.
Ze třídy Světlušky se do finále probojovali:
Tereza Sokolová – běh
Lukáš Šuniar – skok z místa
Adéla Vyoralová – hod medicinbalem.
Za třídu Mravenečci ve finále bojovali:
Ondřej Janeček – běh
Nikola Madurová – skok z místa
Tobiáš Odstrčil – hod medicinbalem.


Festival se konal v kryté atletické hale u Ostravar arény. Zde se sešly školky z celého městského obvodu Ostrava – Jih. A že jich bylo… cca 26 mateřských škol z celého obvodu. Po registraci všech mateřských škol byl festival zahájen. Postupně proběhly všechny disciplíny. V každé jednotlivé disciplíně byly udělovány body, za štafetu byl bodů dvojnásobek.
I přes obrovskou konkurenci naši předškoláci zazářili. Adélka Vyoralová získala 2. místo v hodu medicinbalem a Lukáš Šuniar dokonce 1. místo ve skoku z místa.
V poslední řadě musím zmínit štafetový běh, kde děti z Kučerky neměly konkurenci. S přehledem nechaly ostatní soutěžící daleko za sebou a získaly tak 1. místo a zlatou medaili. V konečném součtu všech bodů si výše jmenované děti vybojovaly 3. místo v celkové soutěži a mohou se tak pyšnit bronzovým pohárem a finanční odměnou, kterou paní učitelky promění ve sportovní vybavení právě pro předškoláčky.

Velké poděkování patří dětem z obou tříd, které bouřlivě podporovaly své kamarády. Takovou fanouškovskou základnu neměl nikdo.

Takže „sportu zdar“ a těšíme se na další ročník.

Za kolektiv MŠ paní učitelka Tereza Haasová

No Comments Yet.

Komentujte