Proč cesta není hřiště

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci prevence připravilo pro naše prvňáčky čtení pohádkového příběhu z knihy Policejní pohádky. Poutavé předčítání pana plukovníka děti opravdu zaujalo. Na příběhu chlapců, kteří hráli vybíjenou na cestě před domem místo na školním hřišti, byla vykreslena jedna ze situací, do které se děti mohou dostat. Reálným vyprávěním bylo upozorněno na možná rizika. Děti se dozvěděly, jak se mají v dané chvíli zachovat, zopakovaly si zásady bezpečného chování. Kontrolními otázkami a ponaučením si vše lépe uvědomily a zopakovaly. Poté si v areálu školy prohlédly policejní auto i motorku, a alespoň na chvilku se staly malými strážci pořádku. Pro lepší vzdělání v problematice bezpečnosti si domů odnesly pexesa, omalovánky. Každá třída do své knihovny získala knihu Policejních pohádek a hru Na policejní služebně. Krajskému ředitelství policie Moravskoslezského kraje ještě jednou děkujeme.
[nggallery id=289]

No Comments Yet.

Komentujte