Projekt EDISON

Na naší škole v týdnu od 15.9. do 19.9.2014 proběhl již druhý ročník projektu Edison.
Žáci se během projektového týdne seznámili s osmi zahraničními vysokoškolskými studenty. Děti se díky projektu pořádaného mezinárodní organizací Aiesec dozvěděly něco o kultuře, tradicích, jazyce a kuchyni cizích zemí. Naší školu navštívili stážisté z těchto zemí: Brazílie, Turecka, Pákistánu, Polska, Ruska, Vietnamu, Španělska a Maroka.
Žáci se mimo jiné naučili tančit flamenco, macarenu, dozvěděli se něco o býčích zápasech, seznámili se s politickou situací ve Vietnamu a prohloubili své znalosti z historie . Studenti s našimi žáky komunikovali v anglickém jazyce. Každé třídě byl cizí jakzyk překládán do českého jazyka. Projekt byl přizpůsoben všem žákům na naší škole, od první až po devátou třídu. Tak jako v loňském roce byl tento velmi úspěšný a u naších žáků velmi oblíben. Stážisté byli ubytováni u rodin žáků nebo pedagogů. Díky tomuto projektu byla o naší škole reportáž v regionálním zpravodajství České televize v úterý 16.9. (viz video níže) a článek v Moravskoslezském deníku v sobotu 20.9. (Edison_článek)
Děkuji vedení naší školy za umožnění tohoto projektu a všem pedagogům, kteří se podíleli na spolupráci. V příštím školním roce se těšíme opět na další  spolupráci s organizací Aisec. Tereza Krčíková
[nggallery id=99]

(Pro spuštění zvuku doporučujeme zvýšení hlasitosti ve webovém přehrávači.)

No Comments Yet.

Komentujte