Prosinec v mateřské škole, aneb jak to bylo před Vánoci?

Bylo nebylo, byl prosinec, adventní čas a v mateřské škole se pořád něco dělo. Začalo to Barborkou, kdy paní učitelky s dětmi dali do vázy větvičky ovocných stromů věříc, že do štědrého dne vykvetou. Na každém oddělení nazdobili vánoční stromeček a pustili se do psaní dopisů Ježíškovi.
Rozsvěcení Vánočního stromu v koridoru školky předcházelo malování perníčků, sice jen papírových, ale kdykoli kolem nich procházím, mám chuť je všechny ochutnat.
Na jarmarku jsme potěšili nejednu dušičku sortimentem nejkrásnějších vánočních ručně dělaných drobností, které tvořili děti, paní učitelky, maminky, babičky, tatínkové a jiní přátele školky a školy.
Žáci základní školy oblékly kostýmy a jako Mikulášek s andílky odměnily hodné děti. Školkou se prohnala spousta čertů, nejen těch ze základní školy ale taky malých ze školky. Těžko říct, zda jsou teď některé z dětí  nemocné, nebo kam se vlastně poděly?
Předškoláci navštívili vánoční trhy na náměstí, rozezněli zvon splněných přání, pochválili stromeček, obdivovali betlém a pak alou na tramvaj a do školky na oběd.
Divadlo Ententýky s veverkou Terkou a myškou Klárkou zpříjemnily čekání na Ježíška pohádkou o kapříkovi.
A určitě nesmíme zapomenout na to hlavní ............... Ježíšek nás potěšil návštěvou. Za poslechu vánočních koled, cinkání zvonečků  se tajil dech všem a pod stromečkem na děti čekala bohatá nadílka.
Za kolektiv mateřské školy přeji všem klidné a pohodové prožití Vánočních svátků, bohatou nadílku, veselého Silvestra a do nového roku hlavně hodně zdraví, ať se v plném počtu zase sejdeme.
Mgr. Žaneta Vašíčková

No Comments Yet.

Komentujte