Protidrogový vlak

Dne 15. 4. 2024 se osmáci v rámci prevence vypravili na nádraží Ostrava – Svinov, kde na ně čekal tzv. protidrogový vlak. Projekt Revolution Train žákům moderním a atraktivním způsobem na skutečném příběhu představuje příčiny, vývoj a důsledky drogové závislosti.

Návštěvníci si po drobném občerstvení a vyplnění dotazníků prošli jednotlivé vagony soupravy. Tam postupně zhlédli snímek s hlavními hrdiny, kteří z různých důvodů propadli drogám. Interaktivní formou mohli školáci sami rozhodnout, co by na jejich místě udělali v klíčových momentech. Součástí prohlídky byly také ukázky výslechové místnosti, doupěte narkomanů či toho, co udělá fetování s lidskými orgány. Akce měla velký ohlas a věřím, že našim žákům v budoucnu pomůže správně se rozhodnout.