Prvňáčci u krmelce

Les je domovem různých druhů zvířat. Na podzim si prvňáčci nasbírali kaštany a žaludy, usušili je, aby pak v zimním období zvířátkům připravili hostinu. Konečně se dočkali. Nachystat pochoutky pro zvířátka a hurá do lesa! V přírodě pozorovali vše možné, ptáčky, drobnou zvěř, seznamovali se s informačními tabulemi, ze kterých vyčetli mnoho zajímavého, pozorovali práci v lese. Nejvíce se však těšili ke krmelci. Mnozí ho na vlastní oči viděli poprvé. S nadšením z batůžků, dolů pod krmítko, vysypali kaštany, žaludy, jablíčka, mrkev, ředkvičky i suchý chléb. Pozorovali vše okolo. Na větvi zavěšenou kouli se semínky, pro život tolik potřebnou sůl, okousanou krmnou řepu, kukuřici. Měli velkou radost, že pro zvířátka udělali něco dobrého. Na zpáteční cestě byli odměněni krátkým zastavením na lesním sportovišti. Do školy se všichni vrátili s příjemným pocitem. Vycházka se opravdu vydařila.
[nggallery id=286]

No Comments Yet.

Komentujte