Recitační soutěž – školní kolo

V úterý 13. února se představili a poměřili své schopnosti nejlepší recitátoři z jednotlivých tříd ve školním kole. A jak toto klání dopadlo?
Soutěžilo se v pěti kategoriích.
nulté kategorii prvních tříd zvítězil Petr Boček z 1. A, na druhém místě se umístil Vojtěch Ulmann z 1. B a na třetím Pavlína Fírková z 1. A.
první kategorii druhých a třetích tříd se umístila nejlépe Viktorie Foltýnová z 3. B, za ní byli na druhém místě Petr Plachký z 2. A a třetí Matěj Šnajdar z 3. A.
Ve druhé kategorii čtvrtých a pátých tříd obsadila první místo Magdaléna Vaštylová ze
4. B, druhé místo Beata Plačková rovněž ze 4. B a třetí skončila Adriana Vajdáková z 5. B.

Další dvě kategorie žáků druhého stupně byly obsazeny malým počtem soutěžících.
Ve třetí kategorii šestých a sedmých tříd nebylo uděleno první ani třetí místo, jen dvě druhá, a to Elišce Pilátové ze 7. A a Nikole Janáčkové ze 7. B.
V poslední čtvrté kategorii osmých a devátých tříd recitoval jen jeden žák, Vojtěch Kubánek z 8. A, který byl oceněn druhým místem.

Všem zúčastněným dětem děkujeme za snahu a píli, které věnovaly přípravě i vlastnímu přednesu. Oceněným blahopřejeme k umístění.
Recitátoři z prvních míst postupují do obvodního kola. Všem třem budeme držet palce, aby se umístili co nejlépe.