Řemeslo má zlaté dno!

Vědět ve 14 letech, jaké povolání bychom chtěli v dospělosti vykonávat, ví jen málokterý z nás. Většinou volíme povolání našich rodičů, pak povolání, s kterými se setkáváme ve svém okolí, protože o nich víme nejvíce.  Mnohá další povolání nám často unikají. Poznáváme je až na hodinách pracovních činností.  A právě díky akci Řemeslo má zlaté dno jsme mohli spojit naše teoretické poznatky s praxí. V rámci soutěže, která se konala
ve čtvrtek 21. 1. 2013, jsme se seznámili s jednotlivými středními školami a při plnění daných úkolů nám mnohde stručně představili náplň daných oborů. Úkoly byly na všech stanovištích velmi zajímavé. Někdy jsme museli hodně přemýšlet, a to všichni a hlavně se doplňovat, ale vždy se nám to vyplatilo. Nikdy jsme úkol nevzdali a řešili jsme ho až do konce časového limitu. Některé úkoly byly i kreativní. Například hned ten první u družstva osmáků, když museli upéct a nazdobit palačinku. To se deváťákům sbíhali sliny. Ale ti si zase užili na konci soutěže, protože palačinku si upekli a snědli na posledním stanovišti. A naaranžovat kytičku – úkol pro děvčata a vymyslet básničku na svátek Valentýna – úkol pro kluky, byl také roztomilý.  Během soutěže byl čas nakouknout i do hlavního sálu, kde probíhala barmanská show, kosmetické líčení, česání účesů, aranžování květin a jiné prezentace škol. I když jsme se neumístili na žádném z prvních míst, nevadí, protože celá akce nás bavila a rozhodně bychom si ji chtěli vyzkoušet za rok znovu.
[nggallery id=21]

No Comments Yet.

Komentujte