S Kučerkou zdravě na horách

Dne 15.1. 2016 jsme všichni přijeli do rekreačního střediska v Karlově pod Pradědem.
Hned druhý den se pokročilí lyžaři i snowboardisté šli podívat na závody lyžařů nedaleko střediska, naopak začátečníci z řad snowboardistů se šli učit padat a trochu udržovat rovnováhu na snowboardu. K nim se přidal i jediný začínající lyžař Vojta.
V neděli nás čekala „romantická“ několikakilometrová procházka z Hvězdy přes Malou Morávku až zpátky na naší chatu. V tentýž den byla uspořádána historicky první diskotéka, těch diskoték ale bylo nakonec mnohem víc.
V pondělí jsme šli konečně na svah, na který jsme jezdili skibusem do lyžařského areálu Myšák. Tam jsme jezdili dvousedačkovou lanovkou, ve ski areálu byly připraveny dvě sjezdovky - červená a modrá, modrá měřila 1 km a 100 m a proto jsme na ní jezdili nejčastěji. Lyže a snowboardy jsme si schovávali poblíž lanovky do větších boxů, kde jsme si je nechávali po celou dobu pobytu. Takhle jsme jezdili s přestávkou celkem pět dní, po kterých už nás docela všechno bolelo.
Další týden jsme navštívili po dlouhé cestě i Malou Morávku, ve které se nám moc líbilo.
Během druhého víkendu nás čekal výšlap na horu Praděd, který jsme odstartovali z Ovčárny. Výlet to byl náročný, ale všichni jsme to zvládli.
Během pobytu jsme také navštívili aquapark v Bruntále, a to dokonce dvakrát. Při té příležitosti jsme si mohli něco koupit v obchodě, což ocenili všichni mlsouni.
Večery jsme měli tradičně velmi nabité, kromě tradičních her a diskoték jsme objevili také nové soutěže jako například soutěž v karaoke, just dance.
Podle mého názoru toto byl ten zatím nejlepší lyžařský kurz. Maruška K.
[nggallery id=175]

No Comments Yet.

Komentujte