Sběr kaštanů pro lesní zvěř

V rámci krmné podpory lesní zvěře v zimním období mateřská škola A. Kučery podpořila myslivecký spolek z Rychvaldu sběrem kaštanů.
Děti sbírání těchto podzimních plodů velmi baví, nashromáždily jich dost na to, aby tak pomohly spoustě zvířat přečkat zimu s dostatkem potravy. Spolu s rodiči nosily, vše co na procházkách nasbíraly. Ve školce pak s paní učitelkou sušily a sušily. Některé kaštany se neschovaly ani před didakticky zaměřenými činnostmi.
Myslivci spolupráci oceňují a kolektiv naší mateřské školy je pyšný na to, že tuto pomoc mohl poskytnout. Po zvážení děti přispěly celkem 580 kg kaštanů a myslivecký spolek za sběr dětem daroval krásné knihy o přírodě. V dětech se snažíme rozvíjet kladný vztah ke zvířatům ať už sypáním zrní do krmítek, nebo staráním se o ježky, kteří se nám zabydleli na pozemku školky a my jsme jim s dětmi přichystali domeček z listí. Nezapomínáme ani na zajíce Alberta s rodinou, kteří s námi taktéž sdílejí zahradu. Všem se u nás ve školce moc líbí.

Děkujeme všem zúčastněným

 

No Comments Yet.

Komentujte