Škola v přírodě ve čtvero ročním období

I tak by se dal nazvat čtrnáctidenní ozdravný pobyt žáků druhých a třetích tříd v Karlově pod Pradědem.
Když jsme opouštěli Ostravu, zubaté jarní slunce příjemně hřálo a dokreslovalo nádhernou jesenickou scenérii. Ubytování v penzionu uprostřed lesů, zvuky bublajícího potoka, zpěv ptáků, tiché plachtění dravců, houfy petrklíčů, sasanek, blatouchů, devětsilů, nebylo pouhým snem. Téměř letní slunce tahalo ze země vše živé. Začali jsme ochutnávat první hry, soutěže, sportovní klání, hádat, luštit, hrát florbal, baseball.
Nezapomněli jsme ani na učení. Za doprovodu kláves a zpěvu zazněly tóny písní a s mikrofonem v ruce se z nás staly opravdové pěvecké hvězdy. Těšili jsme se na každý další den. Poznávali jsme i vzdálenější okolí, navštívili jsme Karlovu Studánku. Ve skupinách jsme o lázních zjišťovali možné i nemožné. Sladká lázeňská oplatka v domě č.p. 44 nás hnala zodpovídat jednu otázku za druhou. Všichni za jednoho, jeden za všechny. Skupinovými aktivitami jsme společně prožívali, řešili, pomáhali a radili si, více jsme se poznali.
Pronikli jsme i do minulosti, hrad Sovinec byl tím pravým místem. Exkurze v místní Úpravně vod zodpověděla nejeden dotaz. Poutavou přednáškou o myslivosti jsme rozšířili své znalosti, drželi jelení, dančí parohy, rohy, lebky zvířat. Troubení na roh je zážitkem, na který se nezapomíná. Pochmurné počasí připomínající podzim na kráse neubralo. Celodenní výlet doprovodilo pravé aprílové počasí. Slunce, větřík, drobné kapky deště, mrholení a chuchvalce sněhových vloček rozehřál teplý čaj, opětovné sluneční paprsky, posilování v přírodní posilovně a večerní diskotéka. Lesní radovánky se rozloučily kroupami, vločkami a větrem. A třešnička na dortu? Bruntálský bazén s tobogánem, závěrečné nákupy a rozlučkové disko.
[nggallery id=182]

No Comments Yet.

Komentujte