Soutěž „O nejhezčí básničku“

Před Vánocemi nám paní učitelka Šubová v hodině češtiny nabídla možnost zúčastnit se soutěže „O nejhezčí básničku“ na téma „Pohádkový příběh“ nebo „Kniha“ pro žáky základních škol v rámci výstavy 4. Ostravský knižní veletrh, který pořádají Ostravské výstavy, a.s., Výstaviště Černá louka. Mediálním partnerem této soutěže je nezisková organizace Celé Česko čte dětem. Výstava probíhala ve dnech 7. – 9. března 2014 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.A co se dělo dále? Šli jsme do toho a … V polovině ledna paní učitelka odeslala 4 básně, které napsali žáci naší 5. A třídy, a čekali jsme, jak to dopadne. Po jarních prázdninách přišel paní učitelce e-mail, ze kterého jsme se dozvěděli, že jedna naše báseň – „O popeláři“ – se umístila na 1. místě v kategorii 1. – 5. tříd. Soutěž byla pro náš celý kraj, celkem soutěžilo 187 básniček.
A co bylo naší výhrou? Nejdříve setkání s finalistou hlasu Česko Slovenska Danielem Mrózkem na Slezskoostravském hradě, kde jsme měli možnost se ho ptát na vše, co nás zajímalo. Všechny naše dotazy zodpověděl a navíc nám pak každému dal svou fotografii s věnováním a podpisem, také jsme se s ním vyfotili. Je to fajn kluk. Pak jsme se přemístili na Výstaviště Černá louka, kde nám v pavilonu A ředitel ostravských výstav, a.s. Karel Burda a náměstek hejtmana kraje Ivan Strachoň, předali ocenění a další předměty – pexesa s historií našeho města i kraje, knihu pro kluky, záložky do knih, ale také dárkový poukaz – NÁVŠTĚVU ČESKÉ TELEVIZE. Na tu se opravdu moc těšíme. Zástupkyně OZO nám každému předala malou pokladničku ve tvaru kontejnérku (že by báseň „O popeláři“?) a Daniel Mrózek pro nás zazpíval několik písní. Pak jsme měli možnost, samozřejmě jsme ji využili, prohlédnout si knižní veletrh a vyzkoušet si hlavolamy, kreslení nebo si koupit knihu, slovník, kamínky atd. Byl to moc pěkný a zajímavý, ale také poučný den. Vše máme nafoceno i nafilmováno a už teď se těšíme na další rok. Zkuste to také!
…A nebyli bychom to my, kdybychom se nezmínili i o tom, že před návratem do školy jsme se ještě šli občerstvit do stánků, které byly součástí výstavy.
Všechny 4 naše básně si můžete také přečíst ve vestibulu školy na nástěnce.

A tady je naše vítězná báseň Kuby a Matěje Olivkových: 

basen

[nggallery id=76]

No Comments Yet.

Komentujte