Společná radost – Děti dětem Malawi

 

Když jsme malovali pro malawijské děti ve Fanuelu, už tehdy jsme se moc těšili, až si našimi obrázky vyzdobí svou školu. Představovali jsme si, jak dalekou cestu poletí, než je budou moci africké děti spatřit. Humanitární mise Malawi 2016 International Humanity pod vedením Doc. MUDr. Rastislava Maďara naše výtvarné práce po celou dobu transportu opatrovala a postarala se o jejich bezpečnou přepravu. Srpnové nedělní odpoledne bylo mimo jiné vyhrazeno předávání obrázků a finanční poukázky ze sběru papíru místní základní škole. Byl zakoupen glóbus, další školní potřeby se ještě dokoupí. Děti měly obrovskou radost. Obrázky se líbily nejen jim, ale i dospělým. Některé z nich, než začne školní rok, dekorují nemocnici, kterou vybudovala International Humanity společně s místními obyvateli. Po zahájení školy budou zdobit ji. Panenky, kachnička i míč českých maminek rozzářil nejedna dětská očka. Jsme rádi, že můžeme prožívat společnou radost. Pocit, který vnímáte, když jen tak něco uděláte pro druhé.

PREZENTACE PROJEKTU (po kliknutí na následující odkaz se otevře v novém okně prohlížeče).

 

No Comments Yet.

Komentujte