„Trocha poezie – nikoho nezabije“

V úterý 3. února 2015 proběhlo v učebně hudební výchovy pro žáky 1. až 9. tříd školní kolo recitační soutěže, ze kterého ti nejlepší postupují do Obvodního kola celostátní soutěže „Mladých recitátorů 2014/2015“.
V letošním školním roce byli žáci rozděleni do pěti kategorií. V té 0. soutěžili naši prvňáčci, žáci 2. až 9. tříd byli rozděleni do čtyř dalších kategorií vždy po dvou ročnících. Jejich výkony hodnotila porota ve složení paní učitelky Šubová, Oršulíková, Radová a pan učitel Jelínek.
Nejdříve se představili naši nejmladší. Přišli se rozkoukat a předvedli nám, co se prozatím také ve škole naučili. Jejich přednesy byly velice pěkné. Třetí místo porota udělila Katce Hořínkové, druhé získal Štěpán Schindler a první místo si zasloužila Klárka Jančigová.
V první kategorii 2. a 3. tříd soutěžilo 14 žáků. Na třetím místě se umístil Marek Golka z 3.A, druhé místo obsadila Adélka Sedlaříková z 3. B, první místo získal Jan Hrček z 2. B.
Druhou kategorii pro žáky 4. a 5. tříd reprezentovalo celkem 13 žáků. Porota se rozhodla udělit dvě třetí místa - Nele Michalíkové z 5. A a Katce Vavrečkové z 5. B třídy, na druhém místě se umístila Natálie Hubová z 5. A a první místo si právem se svým moc pěkným přednesem zasloužila Nela Fírková ze 4. B.
Co do počtu účastníků byla třetí kategorie nejslabší. Zúčastnily se pouze 3 žákyně z 6. A třídy. Na třetím místě se umístila Eva Kovářová, ne druhém Tereza Kačenáková a na prvním Vendula Šimšová.
Čtyři žákyně 8. a 9. třídy ve čtvrté kategorii zarecitovaly své vybrané básně a porota udělila třetí místo Terezii Dědičové z 8. A, druhé místo Kláře Richterové ze stejné třídy a první místo Klárce Martinákové z 9. A.
Vítězům všech kategorií samozřejmě blahopřejeme a těm z prvního stupně budeme držet prsty v obvodním kole.
Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a těšíme se s mnohými z nich na shledání v příštím školním roce.
[nggallery id=123]

No Comments Yet.

Komentujte