Umíme také recitovat

5. února 2014 proběhlo v učebně dramatické výchovy školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili žáci 1. až 9. tříd.
Soutěž zahájili nesoutěžně 4 naši nejmenší z 1. B třídy. Přišli se rozkoukat a předvedli nám, co se prozatím také ve škole naučili. Jejich přednesy byly velice pěkné. Budeme jim držet prsty do příštích let, kdy se určitě s mnohými setkáme už jako se soutěžícími.Pak už začala vlastní soutěž, ve které byli žáci rozděleni do čtyř kategorií vždy po dvou ročnících. Jejich výkony hodnotila porota ve složení paní učitelky Šubová, Oršulíková a Radová.V první kategorii 2. a 3. tříd soutěžilo 13 žáků. Na třetím místě se umístila Eliška Pilátová z 3. A, druhé místo obsadil Filip Stoszek z 3. B. První místo s moc pěkným přednesem Malé pohádky o řepě získala Nela Fírková z 3. B.
Druhou kategorii pro žáky 4. a 5. tříd reprezentovalo celkem 16 žáků. Porota se rozhodla udělit třetí místo Adamu Polochovi ze 4. A, na druhém místě se umístila Magda Loskotová z 5. A a první místo si právem zasloužila Nela Michalíková ze 4. A.
Žákyně 6. a 7. tříd v počtu čtyři soutěžily ve třetí kategorii. Porota tyto žákyně odměnila sladkou drobností.
Osm žákyň 8. a 9. třídy ve čtvrté kategorii zarecitovalo své vybrané básně a porota měla velice složitou úlohu rozhodnout o nejlepších z nich. Po dlouhém zvažování udělila třetí místo Karolíně Polochové z 9. A, dvě druhá místa Kláře Martinákové a Katce Prymusové z 8. A a první místo za velice pěkně odrecitovanou náročnou báseň Nikol Hodulákové z 9. A.
Vítězům všech kategorií samozřejmě blahopřejeme a budeme jim držet prsty v obvodním kole.
Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a těšíme se s mnohými z nich na shledání v příštím školním roce.

 [nggallery id=73]

No Comments Yet.

Komentujte