Známe vítěze projektu Hledej pramen vody

Obrovská radost zavládla v Základní škole Ostrava – Hrabůvka, A. Kučery. Místní páťáci totiž zvítězili ve velké vzdělávací soutěži „Hledej pramen vody“, kterou tradičně pořádá společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. (OVAK). Těšit se tak můžou na výlet za krásami Moravskoslezského kraje. Projektu se letos zúčastnilo rekordních 1 000 dětí ze 37 tříd z Ostravy a okolí.
Soutěž Hledej pramen vody je dlouhodobá. Žáci získávali za splněné úkoly body už od března letošního roku. Nejlepší třídy pak postoupily do velkého finále na Slezskoostravském hradě. „Děti se dozvěděly důležité informace o vodě a uvědomily si, co pro člověka voda znamená a jak je třeba o ni pečovat,“ řekla tisková mluvčí společnosti OVAK Radka Vanková a dodala, že děti plnily úkoly nejen ve třídách, ale vyrazily i do terénu hledat vodárenské „kešky“.
Počet zúčastněných škol v projektu každoročně roste. Školy oceňují, že je projekt interaktivní, což potvrzuje učitelka vítězné třídy na Základní škole v Ostravě - Hrabůvce Zdeňka Třosová: „Plnění úkolů děti bavilo a těšily se na to. Každé kolo hodně prožívaly a snažily se vše splnit co nejlépe. Bylo příjemné vidět, jak se zároveň mění jejich pohled na vodu jako takovou.“ Z vítězství její třídy a získaného výletu měla třídní velkou radost: „Nečekala jsem, že bychom mohli vyhrát, protože těch zapojených tříd a dětí bylo opravdu hodně. Ale povedlo se a už se moc těšíme na výlet.“
Ve finále na Slezskoostravském hradě děti nejen soutěžily, ale také se bavily. Připraven byl pro ně bohatý program plný zábavy a her. Užily si RC modely, interaktivní klaunskou story, žonglování, ukázky policie a hasičů či vystoupení Janáčkovy filharmonie, při kterém si mohly vyzkoušet hru na vodní nástroje.
Hledej pramen vody – pořadí na prvních třech místech:
1. místo: ZŠ Ostrava – Hrabůvka, A. Kučery, 5. třída
2. místo: ZŠ a MŠ Ludgeřovice, 4. třída
3. místo: ZŠ Ostrava, Matiční, 4. třída

Článek byl převzat ze stránek společnosti Ostravské vodárny a kanalizace a.s..

[nggallery id=143]

No Comments Yet.

Komentujte