Vánoce ve školce

Na Barborku jsme v mateřské škole uspořádali ve spolupráci s rodiči vánoční jarmark. Maminky, babičky, tetičky a jistě i tátové, dědové a strýcové se podíleli na výrobě přenádherných vánočních předmětů a dekorací. U stánků se každý zastavil a pořídil malou drobnost. Na děti pak ve spodních patrech mateřské školy čekaly připravené ukázky vánočních tradic. Blýskala se na nás zlatá prasátka a děti mohly vyzkoušet ulovit kapra. U perníčků se zastavil nejeden pomocník, aby předvedl, jak bude pomáhat zdobit perníky mamince. Na stolech ležely vánočky, mísy s jablíčky, ve kterých se jistě schovávala hvězdička. Ve váze vonělo nejen jehličí, ale na svůj květ čekaly také čerstvě utržené větvičky ovocného stromu – Barborka. Kdo nestihl ještě poslat dopis Ježíškovi, měl možnost napsat a vhodit do schránky pro nebeskou poštu. Vyrábělo se vánoční přání, pouštěly lodičky ze skořápek od ořechů. Čekání na rozsvícení vánočního stromu zpříjemnil stánek s občerstvením, které připravily naše paní kuchařky. Dětský punč se náramně povedl a muffinky budou mít děti také doma na večeři. U stromečku se pak sešla snad celá školka, společně jsme si zazpívali koledu a za zvuku cinkání zvonečků se rozsvítil stromeček. Za kolektiv mateřské školy děkuji všem za příjemně strávené odpoledne a přeji klidné prožití vánočních svátků, bohatou nadílku a nový rok plný zdraví, lásky a pohody.

Mgr. Žaneta Vašíčková

https://msalba.rajce.idnes.cz/2019_2020__Vanocni_jarmark/

No Comments Yet.

Komentujte