VÁNOČNÍ VÍDEŇ

Dne 30. 11. 2016 se na parkovišti u mateřské školy sešla skupina natěšených žáků, kteří nedočkavě vyhlíželi autobus, jímž se měli vydat do hlavního města Rakouska, Vídně. Po šesté hodině ranní jsme konečně vyrazili.
   V Brně k nám přistoupil průvodce, který celou exkurzi komentoval. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn. Prošli jsme krásné a velmi rozlehlé zahrady letního sídla Habsburků, zastavili se na menších trzích, které byly nedaleko. Poté jsme nasedli zpět do autobusu, abychom mohli navštívit centrum města.
   Centrum Vídně bylo opravdu okouzlující. Dívky se kochaly záplavou prodejen luxusních značek jako Dior, Gucci či Channel. Nahlédli jsme také do katedrály sv. Štěpána a někteří z nás se za menší poplatek vydali do nejvyšší věže této katedrály, aby si vychutnali krásný výhled, který věž nabízela.
Poté jsme se po centru Vídně mohli projít sami. Třetí zastávkou bylo přírodovědné muzeum, v němž jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o planetě Zemi a tvorech žijících na ni. Náš výlet jsme ukončili na proslulých velkých vánočních trzích. Pak jsme se vydali zpět domů plni nových zážitků, pocitů a myšlenek.
Naty