Výhra ve školce – stavebnice Kapla

Jako učitelé naší MŠ máme možnost účastnit se nejrůznějších seminářů, které navyšují naši kvalifikaci. Nejčastěji využíváme kurzy a školení ve Vzdělávacím institutu DVPP MŠ AGEL, v areálu Vítkovické nemocnice, která současně pořádá nejrůznější soutěže. V nedávné době jsme se jedné soutěže zúčastnili. Usmálo se na nás štěstí, a vyhráli jsme pro naši MŠ dřevěnou stavebnici Kapla, v hodnotě 2.000Kč. Ve třídě předškoláků se ihned stala každodenní oblíbenou hrou. Součástí dřevěné krabice je také kniha se spoustou fotoobrázků staveb a návodů. Stavebnice se jeví, jakože sestává z „obyčejných dřívek“, ale rozvíjí nejen dětskou fantazii. Aby byla stavba úspěšná, musí děti prokázat rozvahu, trpělivost, schopnost plánovat a umění snášet dílčí prohry. V kolektivu hračka stmeluje partu a učí děti spolupráci. Touto hrou cvičíme také přesnost a jemnou motoriku. Stavebnice není určena výhradně předškolním dětem, hravě s ní zvládnou manipulovat také menší děti.
Bc. Lenka Ďuríšková

dav

dav

dav

dav

 

 

No Comments Yet.

Komentujte