Výlet 3. A a 4. B do Rožnova pod Radhoštěm

Na čtvrtek 4. června 2015 budeme vzpomínat ještě dlouho. Vydali jsme se autobusem do Rožnova pod Radhoštěm, abychom  navštívili   Valašské  muzeum  v přírodě a na vlastní oči viděli, jak dříve lidé žili.
Moravský skanzen se skládá ze tří částí. V Dřevěném městečku jsme viděli domy z rožnovského náměstí ( pošta, smíšené zboží) a dřevěný kostelík s hřbitovem. V Mlýnské dolině jsou k vidění funkční technické stavby, jako např. valcha, mlýn, pila, hamr a lisovna oleje. Většina exponátů je poháněna vodou. Nejrozsáhlejší část skanzenu se nazývá Valašská dědina, ve které je na 70 staveb. Hospodářská stavení, salaše, stáje , kovárna představují typické osídlení Valašska.  Nám se nejvíce líbilo ve škole, ale asi bychom s tou naší neměnili. Po prohlídce skanzenu jsme navštívili ještě vyhlášený Svět kamenů a pak jsme plni zážitků zamířili zpátky do Ostravy.
[nggallery id=145]

No Comments Yet.

Komentujte