Výlet do Osvětimi a Krakova

Dne 15. 5. 2013 se šesté, osmé a deváté ročníky vydaly na výlet do koncentračního táboru v Osvětimi a do královského města Krakova. Vyjíždělo se o půl osmé od mateřské školy Alberta Kučery a na místo se dojelo okolo desáté hodiny, jízda tedy trvala asi dvě a půl hodiny. Navštívili jsme 2 tábory, Auschwitz I a Auschwitz-Birkenau, který byl o poznání větší. V prvním táboře jsme se seznámili s tím, jak zde vězni pobývali, pracovali a co je čekalo. Byly zde k vidění pozůstatky po těchto vězních, jako například kufry, boty, hřebeny, chomáče vlasů apod. Mohli jsme zde zahlédnout i spousty obrázků, ať už z jejich denního režimu, tak i samotné vězně. Působili to na nás velmi strašlivě. K pozorování zde byli i plynové komory, kde vězňové umírali. V druhém táboře jsme viděli budovy těchto vězňů a jakési dřevěné chatrče se záchody, kde měli každý den dvakrát denně čas vykonat asi pětisekundovou potřebu. Poté, co jsme se seznámili s tím, jak to probíhalo v Osvětimi, jsme se přesunuli do jednoho z měst, kde je spousta historických památek – Krakova. Nás průvodce nás zde zasvětil a ukázal nám několik zdejších památek. Viděli jsme například Katedrálu ve Wawelu, která byla vskutku krásná. Potom jsme viděli krásnou sochu draka, která za pomoci plynu chrlila oheň, to se nám také velmi zalíbilo. Na náměstí jsme spatřili úchvatnou sochu Adama Mickiewicze, kterou pozorovala velká spousta lidí. Nakonec jsme ušli ještě kousek a zde na náměstí byla i nádherná Floriánská brána, která se všem líbila ze všeho nejvíce. Po průzkumu těchto památek jsme dostali asi hodinu volného času na náměstí a pak už hurá domů, kam jsme dojeli až o čtvrt na deset večer.

 [nggallery id=34]

1 odpověď

  1. Klára
    Na výletě se mi velice líbilo,v dobrém slova smyslu.Teď už vím jaké to tehdy muselo být..Kdyby se ještě někdy jelo,a já bych byla ještě na základní škole,tak pojedu znovu..V Krakově jsem byla samou krásou až ohromena.Děkuji za příležitost jet s Vámi.

Komentujte