Zážitek i ponaučení aneb prvňáčci u pejsků

I tak by se dala nazvat exkurze prvňáčků do psího útulku. Byla poděkováním za laskavé srdce dětí i rodičů, kteří pejskům poslali obrovské množství všeho potřebného. Úvodní milé přivítání a poděkování vystřídalo zajímavé povídání. Zaměstnanci společně s městskou policií dětem přiblížili svou práci. Na velkém displeji si děti prohlédly fotografie psů, kteří čekají na svůj nový domov. Zjistily, jak se jmenují, kdy slaví narozeniny a jak dlouho v útulku žijí. Poté se z vyprávění paní policistky dověděly mnoho zajímavého. Konkrétními příklady dětem přiblížila, jak se mají v daných situacích chovat, co je důležité a co méně podstatné. Prohlídka veterinární ordinace vedená zkušenou zdravotní sestřičkou patřila k zážitkům, na něž se nezapomíná. Pod odborným vedením se Janička stala zvěrolékařkou a plyšového pejska ošetřila na jedničku s hvězdičkou. Rentgen, psí koupelnu i prádelnu mnohé děti viděly poprvé. Nejvíce se těšily na setkání s pejsky. Některé z nich, vzhledem k jejich karanténě, jsme vidět nemohli, avšak většina nás doprovázela svým hlasitým štěkotem. Pohledy na pejsky, kteří by se tak rádi ocitli v našich domovech, vyvolávaly emoce. Pokud se rozhodneme pro domácího mazlíčka, společně s rodiči zvířátkům vytvořme domov plný lásky a bezpečí. Mazlící a hravý psí kamarád, kterého jsme na chvíli drželi na vodítku, byl tou největší dětskou radostí. Pastelky, omalovánky, přívěsek a psí pexeso zase krásným dárkem a milou vzpomínkou. Na památku jsme útulku věnovali obrázky a vyrobili si psí medaile. Bylo to báječné dopoledne.
[nggallery id=276]

No Comments Yet.

Komentujte