Ze světa jazyků

Dne 15.3. 2022 se naše žákyně Elizabeth Bergová (7.A) a Ina Hellebrandová (9.B) zúčastnily okresního kola olympiády v anglickém jazyce, přičemž gratulujeme oběma dívkám za vzornou reprezentaci školy a také Elizabeth za krásné 4. místo.

Vybraní žáci 7. a 8. tříd navštívili v březnu a dubnu 2022 edukační výstavu v anglickém jazyce nazvanou Survival, kterou pořádala Galerie Plato Ostrava. Kulisy bývalého hobby marketu přeměněného do galerie moderního umění spolu se zajímavým interaktivním programem vedeným lektorkou v anglickém jazyce vytvořily žákům jistě neopakovatelný zážitek, a ještě si odnesli do tříd odměnu. Více viz foto.
[nggallery id=339]

Podařilo se nám navázat spolupráci se školami v Řecku a Brazílii, a vybraní žáci si tak mohou dopisovat v angličtině formou tzv. snail mail, předávat si upomínkové předměty apod. Tato spolupráce bude probíhat dlouhodobě a věříme, že přinese nejen zlepšení žáků v anglickém jazyce, obohacení vědomostí o kultuře daných států, ale třeba i navázání přátelství s vrstevníky z těchto zemí.
[nggallery id=340]

Abychom nezůstali jen u angličtiny, dva deváťáci, jmenovitě Martin Rusina a Michaela Píchová, se dne 28. března zúčastnili okresního kola v olympiádě v českém jazyce. V obrovské konkurenci takřka 100 účastníků z celé Ostravy se prosadila především Míša Píchová, která si vydobyla krásné 6. místo.

No Comments Yet.

Komentujte