Zotavovací akce 5.B

Třída 5. B se letos v květnu  vypravila v doprovodu se svou třídní učitelkou Ivanou Kaplarczykovou a paní vychovatelkou Alexandrou Drábkovou na zotavovací pobyt do Moravskoslezských Beskyd. Cílem našeho putování byla oblast Lašska  v Kozlovicích a brána Beskyd  Frýdlant  nad Ostravicí.První den jsme trávili v Kozlovicích, kde měly děti zajištěnou exkurzi v muzeu Obecné školy a  mohly si tak udělat představu, jak vypadala škola 19. století. Na místním ranči je pak čekalo překvapení ve formě prohlídky stájí s  jízdou na mustangovém koni. Pobyt v Kozlovicích byl dětem zpříjemněn luxusním ubytováním v chatkách hotelu Na mlýně, kde se také odehrál  večerní program s noční hrou.
Následující den jsme se přemístili do Frýdlantu n. Ostravicí, kde jsme byli ubytováni ve wellness hotelu Budoucnost. Příjemné prostředí hotelu v podhůří Beskyd, výborná kuchyně, ochotný personál hotelu umožnil tak dětem zažít nádherný pobyt. Areál hotelu děti využily k relaxaci se saunováním a vířivkou, sál s terasou a hřištěm k plnění různých projektů, ke sportovním a společenským hrám a soutěžím. Ze sportovních aktivit se dětem nejvíce líbily turnaje ve vybíjené a softballu. K večerním programům, které přinesly dětem nejen zábavu, ale i hodnotné výhry, patřilo Bingo, kino  a společný program s diskotékou. Zpestřením byla návštěva sportovního areálu Kotelna ve Frýdlantě n. Ostravicí s bazénem a vířivkou. Vyvrcholením pobytu byl celodenní výlet na Lysou horu. Výstup byl sice náročný, ale zvládlo ho všech 19 turistů a turistek na jedničku. Odměnou jim byl krásný výhled na panoramata Beskyd a pocit, že překonali sami sebe.
Děti se vrátily domů spokojené, o čemž svědčí slova mnohých z nich: ,,Byl to můj nejlepší ozdravný pobyt.“  [nggallery id=36]

No Comments Yet.

Komentujte